The Suncoast League of Cities consists of 24 member cities in 3 counties spanning from St. Leo in the North to Gulfport in the South, representing over one million citizens.

Town of Belleair

901 Ponce de Leon Blvd.
Belleair, FL 33756
P: (727) 588-3769 F: (727) 588-3778

Meetings: 1st Tuesday 5:30 PM & 3rd Tuesday 7:30 PM
Representative - Tom Shelly
Alternate - Vacant

City of Belleair Beach

444 Causeway Blvd.
Belleair Beach, FL 33786
P: (727) 595-4646
F: (727) 593-1409

Meeting: 1st Monday 6:30 PM
Representative - Leslie Notaro
Alternate: Wanda Schwerer

City of Belleair Bluffs

2747 Sunset Blvd.
Belleair Bluffs, FL 33770-1706
P: (727) 584-2151
F: (727) 584-6175

Meeting: 3rd Monday 7:00 PM
Representative - Jack Nazario
Alternate - Joe Barkley

City of Clearwater

112 S. Osceola Ave.
Clearwater, FL 33756
P: (727) 562-4040
F: (727) 562-4052

Meetings: 1st & 3rd Thursday 6:00 PM
Representative - Bill Jonson
Alternate - George Cretekos

City of Dade City

38020 Meridian Ave.
P.O. Box 1355
Dade City, FL 33526
P: (352) 523-5050
F: (352) 521-1422

Meetings: 2nd & 4th Tuesday 5:30 PM
Representative - Eunice Penix
Alternate - Camille Hernandez

City of Dunedin

542 Main St.
P.O. Box 1348
Dunedin, FL 34698
P: (727) 298-3001
F: (727) 298-3012

Meetings: 1st & 3rd Thursday 6:00 PM
Representative - Heather Gracy
Alternate - Deborah Kynes

City of Gulfport

2401-53rd St. South
Gulfport, FL 33707
P: (727) 893-1000
F: (727) 893-1005

Meetings: 1st & 3rd Tuesday 7:00 PM
Representative - Yolanda Roman
Alternate - Daniel Liedtke

Town of Indian Shores

19305 Gulf Blvd.
Indian Shores, FL 33785
P: (727) 595-4020
F: (727) 596-0050

Meeting: 2nd Tuesday 7:00 PM
Representative - Mike Petrucelli
Alternate - Diantha Schear

Town of Kenneth City

6000 54th Ave. North
Kenneth City, FL 33709
P: (727) 498-8948
F: (727) 547-2038

Meetings: 1st, 2nd, 4th Wednesday 7:30 PM
Representative - Wanda Dudley
Alternate - Joanne DeSimone

City of Largo

201 Highland Ave
Largo, FL 33779
P: (727) 586-7454
F: (727) 586-7420

Meetings: 1st & 3rd Tuesday 6:00 PM
Representative - John L. Carroll
Alternate - Jamie Robinson

City of Madeira Beach

300 Municipal Drive
Madeira Beach, FL 33708
P: (727) 391-9951
F: (727) 399-1131

Meetings: 2nd & 4th Tuesday 7:00 PM
Representative - Terry Lister
Alternate - Elaine Poe

City of New Port Richey

5919 Main St.
New Port Richey, FL 34652
Ph: (727) 853-1016

Meetings: 1st & 3rd Tuesday 7:00 PM

City of Oldsmar

100 State St., West
Oldsmar, FL 34677
P: (813) 749-1100
F: (813) 854-3121

Meetings: 1st & 3rd Tuesday 7:00
Representative - Dan Saracki

City of Pinellas Park

5141-78th Ave. N
P.O. Box 1100
Pinellas Park, FL 33780
P: (727) 541-0700
F: (727) 544-7448

Meetings: 2nd & 4th Thursday 7:30 PM
Representative - Sandra Bradbury
Alternate - Patricia Johnson

City of Port Richey

6333 Ridge Road.
P.O. Box C
Port Richey, FL 34668
P: (727) 816-1900
F: (727) 816-1916

Meetings: 2nd & 4th Tuesday 7:30 PM
Representative - Steve O'Neill
Alternate - Vacant

Town of Redington Shores

17425 Gulf Blvd.
Redington Shores, FL 33708
P: (727) 397-5538
F: (727) 392-9470

Meeting: 2nd Tuesday 7:00 PM
Representative - Bert Adams
Alternate - (Vacant)

City of Safety Harbor

750 Main St.
Safety Harbor, FL 34695
P: (727) 724-1555
F: (727) 724-1566

Meetings: 1st & 3rd Monday 7:30 PM
Representative - Cliff Merz

City of Seminole

9199-113th St. N
Seminole, FL 33772
P: (727) 391-0204
F: (727) 391-5458

Meetings: 2nd & 4th Tuesday 7:00 PM
Representative - Leslie Waters
Alternate - Thom Barnhorn

City of South Pasadena

7047 Sunset Drive South
South Pasadena, FL 33707
P: (727) 347-4171
F: (727) 345-0518

Meetings: 1st Tuesday, 9:00 AM

Town of St. Leo

34544 State Rd. 52
P.O. Box 2479
St. Leo, FL 33574
P: (352) 588-2622
F: (352) 588-3010

Meeting: 2nd Monday 7:00 PM
Representative - Brother James Hallett

City of St. Pete Beach

155 Corey Ave.
St. Pete Beach, FL 33706
P: (727) 367-2735
F: (727) 363-9249

Meetings: 2nd & 4th Tuesday 7:00 PM
Representative - Gregory Premer

City of St. Petersburg

175 Fifth St. N
P.O. Box 2842
St. Petersburg, FL 33731
P: (727) 893-7117
F: (727) 892-5360

Meetings: 1st Thursday 8:30 AM & 2nd & 3rd Thursday 3:00 PM
Representative - Karl Nurse

City of Tampa

315 E. Kennedy Blvd.
Tampa, FL 33602
P: (813) 274-8211
F: (813) 274-7050

Meeting: Thursday 9:00 AM
Representative - Mike Suarez
Alternate - Lisa Montelione

City of Tarpon Springs

324 E. Pine St.
P.O. Box 5004
Tarpon Springs, FL 34688
P: (727) 938-3711
F: (727) 937-8199

Meetings: 1st & 3rd Tuesday 6:30 PM
Representative - Mayor David Archie

City of Temple Terrace

11250 N. 56th St.
P.O. Box 16930
Temple Terrace, FL 33687
P: (813) 506-6420
F: (813) 506-6401

Meetings: 1st & 3rd Tuesday 7:00 PM
Representative -Grant Rimbey

City of Treasure Island

120-108th Ave.
Treasure Island, FL 33706
P: (727) 547-4575
F: (727) 547-4582

Meetings: 2nd & 4th Tuesday 7:00 PM
Representative - Alan Bildz
Alternate - Gail Caldwell